Obrazy malowane przez sztuczną inteligencję

White Mountain (luty 2010)

Góry Białe są pasmem górskim w Ameryce Północnej, w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych (stany New Hampshire i Maine), na północ od Bostonu, stanowiące najwyższą część Appalachów Północnych.

blog 1

Mt. Washington

Wiosną wyglądają pięknie, ale sama nazwa wskazuje, że trzeba je odwiedzić zimowa porą – no więc jedziemy. Ekipa  zebrała się odpowiednia, o drugiej nad ranem wyjeżdżamy, by po 5 godzinach być już u podnóży góry, rozpoczynamy naszą przygodę i próbujemy zdobyć Górę Waszyngtona – najwyższy szczyt Gór Białych (1917 m n.p.m.). Na tej górze pobity został światowy rekord klimatyczny: zanotowano tutaj największą prędkość wiatru 372 km/h, w kwietniu 1934 r. (*W 1996 r. większa prędkość wiatru została zanotowana w Australii – Cyklon Olivia). Rzeczywiście bardzo tam wietrznie.

blog 4

W drodze na Mt. Washington

Góra nie jest wysoka, nie mniej jednak wejście na szczyt z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych dozwolone jest tylko w miesiącach letnich. Ba, w miesiącach letnich można tam nawet wjechać kolejką czy też motorem. Na szczycie znajduje się stacja meteorologiczna.

blog 3

W drodze na Mt. Washington

Podejście nie jest trudne technicznie (raki konieczne, czekan przydatny), nie mniej jednak, przez bardzo silny wiatr i bardzo niską temperaturę (a przez ten wiatr odczuwalną jeszcze niższą! brrr… nigdy nie doświadczyłam takiego zimna) nie jest do końca łatwo.

blog 2

Pod szczytem Mt. Washington

Jeden dzień to jednak za mało – 5 h jazdy samochodem w jedną stronę plus 5 h z powrotem, 8 h na zdobycie góry – okazało się nie wystarczająco. Byliśmy bardzo blisko, warunki były sprzyjające ale brakło jeszcze tych dwóch godzin w zapasie. Żal, wiadomo, ale zawsze jest powód żeby tam wrócić.

Termin: luty 2010
Czas: 1 dzień
Ekipa: Grzesiek, Goł